SERIÁLY

Upíří deníky

12. října 2010 v 22:53 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
ANGL. NÁZEV: The vampire diaries
REŽIE: Marcos Siega, J. Miller Tobin, Liz Friedlander, Kevin Bray, John Dahl
KAMERA: -
SCÉNÁŘ: Julie Plec, L. J. Smith, kevin Williamson, Brian Young a spol.
PŘÍSTUPNO: pro všechny
HUDBA: sountracky s písněmi různých interpretů
STOPÁŽ: 60 min. / díl
SERIE: 2
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: fantasy / drama / romantika
HRAJÍ: Nina Dobrev, Paul Wesley, Ian Somerhalder, Steven R. Mc.Queen, Katerina Alexandre Graham, Mathew Davis
HODNOCENÍ: 7 z 10

"Nekonečná bratrská rivalita o lásku."

Kolem 145 let žil Stephen Salvatore v ústraní a mimo dosah lidí. Občas pouze zavítal do rodné vesnice Mystic Falls, což se mu jednoho dne stalo osudným.
Stane se svědkem autohavárie, při níž se pokusí tonoucí rodinu zachránit. nakoenc však vyloví pouze dívku, kvůli které se pár měsíců na to do vesnice na trvalo vrátí. Sedmnáctiletá Elena mu nejde z hlavy, pro ní však není nic jako dřív. Rodiče jsou mrtvi, bratr Jeremy svůj smutek zapíjí spoustou alkoholu a drogami. Starostlivá teta Jenna se snaží ze všech sil, aby se cítili oba co nejlépe, nemá však žádné zkušenosti s vychováváním teenagerů a sama jím tak trochu ještě je. Po prázdninách se tak Elena navrací do školy s předsevzetím, že všem bude ukazovat, jak je v pořádku, i když se tak necítí. Ve své samotě jí však do cesty vstoupí nový student, který je hezký, inteligentní, tajemný a očividně jí ve spoustě věcí rozumí. Zpočátku ji spíše děsí a ke všemu se v Mystic Falls začnou objevovat podivná zvířecí napadení, které následuje příjezd Stephenova neoblíbeného bratra Damona. Ten je narozdí lod svého věčně zadumaného a bolestivě se tvářícího bratra samá špatnost, zábava a užívání si posmrtného života plnými doušky. Bezohlednost je mu vlastní, jeho cílem je však znepříjemňovat Stephenovi život po celou jejich společnou věčnost, přičemž chystá svůj ďábelský plán.
foxi-hole.blog.cz

Daria

29. července 2010 v 20:55 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
ANGL. NÁZEV: Daria
REŽIE: Sue Perrotto, Eric Fogel
KAMERA: -
SCÉNÁŘ: Glenn Eichler, Susie Lewis Lynn
PŘÍSTUPNO: pro všechny
HUDBA: Splendor a spol.
STOPÁŽ: 22 min. / díl
SERIE: 5
TITULKY/DABING: český dabing
ŽÁNR: komedie
HODNOCENÍ: 8 z 10

"Sesterská rivalita. Chytrost vs. krása."

Středoškolská studentka Daria Morgendorffer je samotářská, neskutečně chytrá a za každé situace cynická. To se ovšem nelíbí nijak zvlášť jejím rodičům a sestře, se kterými se přestěhuje do Lawndale.
Ani na střední škole, kam obě sestry společně nastoupí, se její ostrý sarkasmus nesetká s nadšením ze stran spolužáků. Jako obvykle se tak z Darii stane outsiderská intoška, která spřízněnou duši najde v umělecky nadané dívce Jane, jejíž smysl pro vnímání okolí se Dariinému velmi podobá.
Společně tak ze své odstrčené a lidmi opovrhované pozice pozorují povrchní, marnivé a nikterak inteligentní vrstevníky, jejichž prototypem je právě mladší sestra Quinn, která patří mezi oblíbence školy pro svou krásu, ale hlavně také hloupost, povrchnost a marnivost, z níž si Daria s Jane velmi často s důvtipem utahují.
V průběhu středoškolského studia se i mezi dobrými přítelkyněmi ale objevují trhliny, které se musí naučit řešit za pomoci ústupků a omlouvání. Stejně tak jsou nuceny akceptovat rozšiřování svých řad o nové přátele jako je Mack Mackenzie či milá Jodie Landon. Hlavně se ale vypořádávají s šílenými rodinami, změnami, které přináší dospívání a také se zájmem o opačné pohlaví, jež je může dostat i do stavu rivality.
foxi-hole.blog.cz

Báječní lidé

20. července 2010 v 16:08 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
ANGL. NÁZEV: Beautiful people
REŽIE: Ken Girotti, Robert Berlinger
KAMERA: David. A Makin
SCÉNÁŘ: Michael Rauch
PŘÍSTUPNO: pro všechny
HUDBA: Adam Fields
STOPÁŽ: 55 min. / díl
SERIE: 2
TITULKY/DABING: český dabing
ŽÁNR: rodinný / drama
HRAJÍ: Daphne Zuniga, Sarah Foret, Torrey DeVitto, Kathleen Munroe, James McCaffrey
HODNOCENÍ: 8 z 10

"Jasná světla. Temná tajemství."

Lynn Kerrová je znechucená svým manželem, když se dozví o jeho poměru s nejlepší kamarádkou své starší dcery. Sbalí proto všechny své věci a společně se svými dvěma dcerami se přestěhuje z Nového Mexica do živoucího New Yorku, kde mladší dcera Sophie získá na prestižní škole na Manhattanu stipendium pro své skvělé studijní výsledky. Starší Karen zase doufá v úspěch své začínající dráhy modelky, se ktero use chce dostat do samotných výšin. Lynn tak věří v nový a lepší začátek pro všechny tři, sama přitom doufá v uplatnění se ve světě módy jako úspěšná módní návrhářka, ke které má rozhodně předpoklady.
Pro žádnou z nich to ale není snadné. Karen se setkává s obtížemi sehnat práci skloubitelnou s flexibilními požadavky pro modelky a poznává, jak krutý svět krásy může být. Sophie se pro změnu musí naučit sžít s rozdílnými lidmi na škole plné bohatých dětí a Lynn neustále dostihují věci z minulosti, o které ne vždy zrovna stojí. Všechny tři ale musí neustále řešit jednu stejnou otázku kolem lásky, která není snadná v žádném věku.

foxi-hole.blog.cz
 
 

Reklama