LÍBÍ SE MI

Hate secrets

5. září 2010 v 20:59 | Ero Michi
Nalezla jsem to ve článku u Tabithy a ačkoliv se mi její názory líbí, v tomto se neshodneme.
foxi-hole.blog.cz
Ze zvědavosti mé vlastní jsem se šla na vznikající stránku Hate secrets podívat, ke svému překvapení jsem však nalezla něco, co se mi začalo líbit.
Nemyslím si, že se jedná o anti blog, ačkoliv se tak v podstatě nazývá. Jde jen o záporné vyjádření "tajemství", která na podobných stránkách bývají naopak kladná.
Není tajemství, že jsem zlá >:D a musím se tak přiznat, že stránka, která je vyhrazená jen zápornostem, je mi docela blízká. Vlastně mě baví číst všechny ty řeči tam, ale spíše jen z povrchní škodolibosti nad někdy mizivou inteligencí autorů >:DD
Zní to povýšenecky, já vím, ale hlubuko v sobě mám zakořeněnou zlost proti všem lidem a ačkoliv se snažím tomu předcházet a být chápavou, objektivní a nestranou osobou, nechám se čas od času strhnout chutí být zlá a škodolibá ke všem, na které se nadává, i když je vůbec neznám >:D Špatná vlastnost, špatná, ale já se nikdy nepovažovala za vzor cnostné osoby :D

Abych tu ale ze sebe nedělala naprostého ďábla, při důkladném shlédnutí té stránky nakonec zjistíte, že se tam vzávěru usídlily i zajemství kladná, která já osobně počítám spíše za valentýnky, ale tam je naleznete pod tajemstvími. Takže nakonec natolik zkažená nebudu >:D
Ačkoliv...

Chcete znát ten pravý důvod, proč se mi ta stránka tolik zalíbila?
Není to nic jiného než rubrika EVIL'S, do které jste vybízeni zasílat všechna tajemství s nemravným podtextem. Umíte si představit, kolik jich někdo takový, jako já, má? >:D A jak moc je touží někomu takovou formou sdělit? >:DDD

Láska jako trám

29. srpna 2010 v 21:42 | Ero Michi
Velké, temně hnědé oči stále hledící na epicentra veškerého dění.
Drobný nosík se škrábajícím porostem a bělostné zuby za záštitou velké pusy.

A o kom, že je řeč?

O pohlaví pánském. Ovšem jeho zástupcem není nikdo jiný než čtyřnohý přítel, kterého jsem si svéhlavě pořídila ke svátku před pár dny ^-^
foxi-hole.blog.cz
Tenhle malý miláček, který je na nekvalitních, ale historicky jeho prvních fotografií, pochází z útulku, kde ho našli společně ještě se třemi sourozenečky v krabici pohozené v lese.
Rasa mi dosud není zcela známá, ačkoliv to vypadá jako boxer v mini vydání :D
Je to šestinedělní prcek, který naprosto zbožňuje zvířata a nové lidi. O to hůř se s nimi ale následně loučí. Stejně tak se může utlouci po mléčných výrobcích jako každý prcek a je to zaručený detektor potravy. Sotva se v dálce objeví někdo s byť jen malým kousíčkem něčeho jedlého, zbystří a žene si to 150 km/h k němu. Nutno dodat, že jeho brzdící a zatáčivé schopnosti jsou více než bídné. Rovnováha mu příliš ještě neříká, za to gravice s ním jde ruku v ruce :D
Velkou štěněčí vášní se m ustaly uši, nosy, brady, krky, prsty u nohou a kabely s provázky, které hryže s neskonalým vytrváním a co dělá ze všeho nejvíc je nerušené spaní, kdy se každých pět minut poposune za pomoci vojenského plížení o pár centimetrů vedle a procestuje tak celý okruh postele.

A jak se ten mazlík, přezdívaný Prdík, jmenuje?

Kayen

Mám ráda...

7. srpna 2010 v 16:36 | Ero Michi
... květiny
... svíčky
... vonné tyčinky
... knihy
... barvičky
... kreslící potřeby
... látky
... doplňky
foxi-hole.blog.cz

Řetězák o knihách

8. července 2010 v 20:32 | Ero Michi
1) Kniha, ktorá zmenila tvoj život:
Nejsem si zcela jistá, zda taková kniha přímo existuje, ale určitě ano, jen si toho nejsem dost dobře vědoma. Rozhodně ve mne ale hodně zanechalo, dalo mi a něco i pozměnilo dílo Paměti gejši od Kiharu Nakamura, která mi krásným vypravováním předvedla život gejš před a po 2. světové válce a poté Memoáry o psaní od mého docela oblíbeného autora Stevena Kinga, kde jsem dostala spousty cenných rad a poučení.

2) Kniha, ktorú si čítala viac, než jedenkrát:
Pokud bych nepočítala nějaké ty dětské knihy, tak jediné knihy, které jsem četla více než jednou byly Hoši od bobří řeky od Jaroslava Foglara, Harry Potter 1. - 3. od J. K. Rowling a Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky.

3) Kniha, ktorá ťa najviac rozosmiala:
Tady beze sporu vítezí Harry Trottle od Petera M. Jolina, protože humor v něm mě skutečně rozesmával až do nepříčetnosti :D

4) Kniha, ktorá ťa rozplakala:
Myslím, že jsme u žádné knihy nikdy skutečně nebrečela, to ostatně ani u filmu či něčeho podného. Určitě mě nějaká četba ale dojala, jen si nevybavím, která to v tom případě byla. Snad právě Paměti gejši od Kiharu-sama.

5) Kniha, ktorú si praješ, aby bola napísana:
Takovou knihu bych si nejspíše napsala jedině já sama. Napadá mě ovšem, že bych byla velice ráda, kdyby ještě někdy nějaká žena s minulostí gejši či muž s minulostí třeba samurajskou či ninjovskou napsal své paměti, příběh o jejich životě a nebo jiným způsobem dal nahlédnout pod pokličku východním zvykům a historii.

6) Kniha, ktorú si praješ, aby nikdy nebola napísaná:
Uf, našlo by se jich nejspíše mnoho s ohledem na seznam povinné četby. Například jsem zarytým odpůrcem poválečné a válečné četby, to skutečně není něco, co bych si číst chtěla, ale tady už se nachází spíše zaujetí proti školnímu systému nucení nás chudáků číst věci, které nám jsou proti mysli. Ale chápu, nějak ty zabedněnce donutit číst musí :D
Jinak ale není nějaká přímo určitá kniha, o které bych vysloveně mohla tohle tvrdit.

7) Kniha, ktorú práve čítaš:
Momentálně mi už nekřesťansky dlouho leží v knihovničce vystavená Hračka od Sylvy Lauerové. Skutečně ten erotický román musím konečně dočíst :D

8) Kniha, ktorú máš v pláne prečítať:
Nejspíše si dám předsevzetí konečně přečíst všechny knihy v knihovničce, na které jsem dosud ani nesáhla. Rozhodně si chci ale někdy přečíst Ritus od Markuse Heitze.

9) Kniha, na ktorú si hrdá, že si ju prečítala:
Jsem hrdá, že jsem se přinutila dočíst Postřižiny od Bohumila Hrabala, jelikož to bylo to nejhorší, co jsem musela absolvovat. Jsem ale svým způsobme hrdá na každou knihu, kterou dočtu, ze všeho nejvíce ale nejspíše na Draculu od Brama Stockera.

10) Kniha, ktorá v tebe zanechala najrozporuplnejšie pocity:
Nejsem si jistá, která by to mohla být, protože se mi to stalo již několikrát. Velmi rozporuplné pocity jsem ale měla po přečtení knihy Princezna Masako: Vězenkyně chryzantémového trůnu od Bena Hillse, který dal nahlédnout do skutečného politického světa Japonska. Musím uznat, že jsem byla velice překvapena a zanechalo to ve mně spoustu smíšených pocitů.

11) Kniha, ktorú by si si chcela prečítať, ale nemôžeš:
Když pominu nějaké okultistické knihy, které mi vytanuly na mysli, nejraději bych si přečetla druhý díl Paměti gejši od Kiharu Nakamura, který zde ale nikdy nevyšel a nevím s jistotou, zda vůbec někdy vyšel. Potom už by se jednalo o samé prehistorické spisy.

12) Najstaršia kniha, ktorú si čítala:
Tak to skutečně netuším, ale nevím proč mě napadla Honzíkova cesta, která se mi vážně hodně líbila v mých dětských letech :D Jinak bych nejspíše typla Draculu od Brama Stockera, ještě starší je ale možná Případ vdovy Lerougeové od Emile Gaboriau.

13) Chcela by sa stretnúť s postavou z nejakej knižky?
Pokud by šlo o skutečnou postavu, tak poté s Kiharu Nakamura, v případě smyšlené postavy by to mohla být Carrie od Stephena Kinga nebo Pan Darcy s Elizabeth od Jane Austin.

14) Existuje nejaký človek, ktorý ti pripomína literárnu postavu?
Popravdě mě nikdo určitý nenapadá, nejspíše to bude ale proto, že ty, které znám, komponuji do svých vlastních příběhů, a tak mi připomínají jen ty dané postavy. Z druhé strany si také snažím postavy představit jako někoho nového, originálního a tudíž je nepřipodbňovat lidem ve svém okolí. Zaručeně jsem už na nějaké podobnosti ale někdy narazila.

15) Existuje konkrétny výtlačok knižky, ktorý by si rada aspoň držala v ruke?
Rozhodně by to byl druhý díl Paměti gejši od Kiharu Nakamura, o kterém se zmiňovala v doslovu. Nikde jsem jej nenašla, ale popravdě ani nevím, zda vůbec někdy vyšel. A jinak ... možná někdy můj vlastní výtisk.

Řetězák aneb Kdybych byla ...

28. června 2010 v 12:25 | Ero Michi
Magií - byla bych kouzlem
Elementem - byla bych životní energií
Ročním obdobím - byla bych jarem
Magickou bytostí - byla bych bohem
Magickým zvířetem - byla bych ocasou liškou
Barvou - byla bych modrou
Stromem - byla bych vrbou
Songem - byla bych Michi to you all
Místem - byla bych loukou
Člověkem - byla bych sama sebou
Hudebním nástrojem - byla bych bicím
Potřebou člověka - byla bych sexem
Citem člověka - byla bych vášní
Smysl - byla bych hmatem
Jedním ze sedmi smrtelných hříchů - byla bych touhou
Ochucovadlem - byla bych chilli
Odpověď - byla bych ne
Částí těla - byla bych okem
Částí dne - byla bych podvečer
Částí noci - byla bych půlnocí
Měsícem - byla bych dubnem
Lunou - byla bych úplňkem
Hračkou - byla bych plyšákem
Aroma - byla bych kadidlem
Ovocem - byla bych malina
Zeleninou - byla bych mrkev
Cenným kovem - byla bych bílým zlatem
Domem - byla bych císařským palácem
Památkou - byla bych horou Fujin
Druhem látky - byla bych pravým saténem
Zvířetem - byla bych liškou
Pomocí člověku - byla bych přítelem
Věcí na operačním sále - byla bych skalpel
Znamení - byla bych býk
Květinou - byla bych slunečnicí
Vyjádřením lásky - byla bych objetím
Lidským koncem - byla bych smrtkou
Katastrofou - byla bych povodní
Záporným lidským citem - byla bych pomstou

blog.cz

26. června 2010 v 12:06 | Ero Michi
Proč vlastně všechny své domény vytvářím na blog.cz?
foxi-hole.blog.cz
Existuje nespočet kvalitnějších či stejně dobrých domén jako je právě tahle, já si přesto stojím tvrdě na svém, že nikde jinde svůj osobní web tvořit nechci.
Říkám si proč vlastně. Naučila jsem se poměrně slušně zacházet s HTML kódy, css, a tak dále, mohla bych tedy využít domén se složitějším provedením a vyřádit se tam.
Odpověď je zcela jednoduchá.
Nechci, protože to znamená ztrácet čas.

Na mých počátcích blogování jsem neměla ponětí, co to znamená vytvořit si své vlastní webové stránky, jak se to dělá a proč vůbec bych to měla chtít. Právě díky blog.cz jsem do tohoto světa začala pronikat.
Byl jednoduchý, všechno potřebné jste zjistili po pár minutách zkoušení, takže jste dostali prostor pro své vlastní zdokonalování. To mi vyhovovalo.
Proč mi to vyhovuje i teď, když jsem na zcela jiné úrovni?
Tvořím svůj osobní web jen sama sobě pro radost, a protože čas od času prostě mám potřebu něco někam hodit. Nechci nad tím ale trávit hodiny piplání a zdokonalování.
Líbí se mi, že v okamžiku, kdy se přihlásím, mohu během chvilky vytvořit plnohodnotný článek se vším, co potřebuji, mám poměrně slušný prostor pro design, se kterým si v dnešní době už stejně příliš nelámu hlavu a nic mi z toho nezabere více času, než bych si přála.

Jednoduše si myslím, že ne vždy jednoduché věci musí znamenat méně kvalitní.
A protože já jednoduché věci prostě miluji, nemíním tuhle jednoduchou doménu opustit ve prospěch jiné či složitější.
Nikdy.

Patchwork

22. června 2010 v 23:22 | Ero Michi
Jsou to asi tak tři dny, co jsem pomáhala spolužákovi s domácím úkolem, který se stával z pálení kousků ruzných látek a díky čemuž jsem objevila staré jeany svojí mladší sestry, které byly kromě jednoho nedostatku zcela nezničené, ale určené k vyhození. Napadla mě tak skvělá věc.
Roztříhám je na malé obdélníčky a čtverečky, ty pak budu nesourodě přikládat k sobě a sešívat je do pruhu látky, ze kterého si nakonec ušiju dílkovou sukni.
Šílené a nemoderní, protože tohle se nosilo někdy před deseti lety, když ale mohu nosit sukni, na kterou jsem jako smyslů zbavená do tří do rána našívala volány z úhledné záclony pomalované pastelkami, proč bych nemohla nosit tohle?
Jaké bylo moje překvapení, když jsem si den na to koupila svůj oblíbený časopis a tam nalistovala stránku o Patchworku, který hollywoodské hvězdy přímo milují, jelikož se vrací do módy.
Zase mě ty celebritní mrchy předběhly nebo jsem jen pozdě vypozorovala vracící se manii. Nic neobvyklého u mojí osoby a s ohledem, že žiju v zemi, kde je móda neustále odsouvána až na spodní příčky, ani překvapivé.
Sama za sebe ale musím říci, že mi to jen nahrálo do kapsy. Mohu si teď bez starosti obnovit svoje rozškubané jeany, kterých se z citových pout k nim nemohu zbavit a přitom mít pocit, že jsem maximálně in :D Hlavně ale mohu bwztrestně rozstříhat všechny přebytečné hadry a věci v domácnosti, které jsou už na vyhození, posešívat je zase k sobě a potom si jako vzteklá šít vše, co mě jen napadne se slastným pocitem uspokojení, že má mánie, co se barvitosti týče, si přijde zase po delší době na své :D

foxi-hole.blog.cz
(šaty Joy Bryant jsou mimochodem naprosto dokonalé ♥)

Je to poměrně stará technika ještě z dob osadníků na dalekém západě, kterou jejich ženy zužitkovávaly zbytkový materiál.
Jedná se vlastně o sešívání různě barevných kousků látek do tvarů (nejčastěji geometrických) a následným ozdobným prošíváním z lícní strany (pohledové), čímž se vytvoří různobarevné kreace. Sešité kousky se ovšem před prošitím spojují ještě s podkladovým materiálem, aby se u nich zvýšila pevnost a odolnost (jedná se o celistvé kusy) a nejčastěji se s touto metodou setkáte na polštářích, přehozech a povlečení.

Největší boom zažil Patchwork přibližně v 90. letech a poslední měsíce se vrací opět do obliby jako výkřik módy. Asi nejeden módní návrhář si díky tomu trhá vlasy - sešité kousky sice dokáží úžasně oživit pokoj, ale aby vypadaly dobře na nějakém svršku či doplňku, to už je věc přeciznosti a vkusu.
Ke všemu co se týče oblečení nebo doplňků (nejčastěji tašky a kabelky), nebývá zvykem snaha o vytvoření jakýchkoliv tvarů nebo vzorů. Lidé dávají přednost naprosté divočině, která se vyplácí ale jen vyjímečně.

inTouch

22. června 2010 v 22:44 | Ero Michi
Osobně nesnáším všechny bulvární plátky typu Rytmus života nebo Aha, popřípadě i několik kousků s zahraniční tématikou, u kterých to ale prozatím zůstává radikálně střídmější, co se přehánění a drbání týče, ovšem po stránkách informovanosti a zajímavostech je to obdobná bída.
Protože jsem při hodinových cestách vlakem ze školy zažívala někdy dost urputnou nudu, zamířila jsem jako obvykle do Replay a očima hledala něco, čím bych si mohla čas zkrátit a přitom nevyhodit zbytečně peníze za něco, co po pár stránkách znechuceně odložím bez dalšího zájmu všechny ty nesmysly číst.
Do oka mi padl pro mě doposud neznámý časopis s příjemně vyhlížející stránkou, dobrou cenou a po zběžném prolistování i zajímavým obsahem. Koupila jsem ho a od té doby jej kupuji pravidelně.

V inTouch se dozvídám přesně to, co mě relativně zajímá nebo alespoň abaví, občas tam narazím na skutečně dobré typy či nápady a občas se nad číslem rozmrzím, protože se dozvím překvapivou zprávu o tom, že můj super nový výmysl není vlastně vůbec nový, jelikož právě přišel do módy a hollywoodské celebrity na něm ujíždějí :D

foxi-hole.blog.cz

Řetězák

1. března 2010 v 0:32 | Ero Michi
1. Na úvod by sa hádam patrilo aspoň stručne sa predstaviť. Takže poprosím meno, resp. nickname, pod akým vystupuješ na internete, pod akým tvoríš, prípadne tvoj spisovateľský pseudonym, ak dáky máš. Ďalej môžeš uviesť, kde môžu čitatelia nájsť tvoje diela - odkaz na tvoj blog, web, prípadne link na iné stránky, kde zverejňuješ svoju tvorbu (napr. deviantArt, čítanie.madness.ska pod.).

Jedna malá proradná liška jménem Michiyo Nakamura, s důrazem na to malá a v uvozovkách "jedna", protože je to jen klam. Všeobecně jsem ale známá jako Ero Michi, přezdívka má své opodstatnění, ale o tom tu nebudeme raději mluvit :D
Co se týče mého čmardání či škrábání, je to složité, protože zatímco obrázky schovávám v modrých deskách za mašličkami a jen velmi málo je ukazuji na svém DA , škrábanice se roztahují všude a přitom nikde. Cestu k nim si ale naleznete na téhle domovině, kde se právě nacházíte ;)

2.Akej tvorbe sa prevažne venuješ? - píšeš najmä prózu či poéziu alebo je to pol na pol? A akému žánru poézie/prózy sa venuješ konkrétne? Prípadne môžeš zájsť až do podrobností a uviesť i žánrovú formu.

Na tohle se ptát osoby rozličné jako jsem já, je přinejmenším sebevražda, pokud mám povídavou :D Ale nebudu to příliš rozebírat.
Tzv. básnické střevo nevlastním, poezii však čtu poměrně ráda, a tak jí občas i zkouším škrábat.
Jak? To soudit nebudu raději :D Co se však týká prózy, je mi podstatně bližší. Ráda píšu povídky a příběhy na nejrůznější témata, moje hlava stále hýří šílenými nápady a nevadí mi vkládat je do svého škrábání, ba naopak. Dělám to vášnivě ráda :) Málokdy to ale ukazuji, nejsem ani natolik sečtělá, abych u něčeho vydržela, takže spousta dílek upadá v zapomnění na mé malé černé kamarádce flashce :D Ale kdo ví, jednou se k těm prkotinám třeba vrátím ;)

3. Ako dlho sa písaniu venuješ, aké boli tvoje začiatky?

Uf, to je zapeklitá otázka. Hlavně pro takového sklerotika :D
Co si ale rozhodně pamatuji je okamžik, kdy jsem si uvědomila, že mě psaní skutečně baví a možná jsem v něm i dobrá, což bylo tuším ... V šesté třídě, kdy jsem napsala pohádku o dracích na šest velkých stran a nebyl to absolutné propadák i podle mého dnešního mínění :D Škoda jen, že zůstal v rukou učitelky češtiny a nemám ho u sebe, byla by to hezká vzpomínka :)
Jinak co se týče kvality mého psaní v počátcích ... Ouha! A velké Ouha! :D
Přiznám se, že to byla katastrofa. Ať už po gramatické stránce či slohové, dnešní vzpomínání mě doslova terorizuje :D Ale musím zase přiznat, že v tom nacházím někdy i nápaditost a v nespočtu případech hlavně vtip, který je mi bohužel vlastní, ač je nejspíše trapný :D

4. A čo budúcnosť? Plánuješ sa písaniu venovať i profesionálnejšie, respektíve sa o to aspoň pokúsiť? Alebo si sa už?

Na spisovatelých a tvůrcích filmů mě vždy fascinovalo, jak dokáží vdechnout něčemu život a vytvořit si vlastní svět fantazie. Říkám si, že musí být skvělý pocit držet ve svých rukách knihu, kde se na obálce leskne vaše jméno a nebo sledovat televizi, kde běží vámi vyprodukovaný film.
Ano, snad bych to i chtěla sama zažít, ale nechtěla bych se stát jedním z řadových "spisovatelů", kolem jejichž knížek bez povšimnutí procházím v knihkupectví. Je to tedy snad strach, že bych právě mezi ně patřila, který mě odrazuje od přání stát se spisovatelem, ale z druhé strany jsem velmi zvědavý a cílevědomý člověk, takže bych třeba neskutečně ráda chtěla vyzkoušet práci na scénáři filmu či divadelní hry, psát grotesky a vyzkoušet nejrůznější slohové styly, které jen vyzkoušet lze ... Vím, jsem hrozná :D

5. Ako sa v písaní zdokonaluješ?

Píšu, píšu a píšu. K tomu se snažím i číst a rozšiřovat si tak obzory i slovní zásobu :)
Ostatně, jak napsal jeden chytrý člověk (Stephen King), "spisovatel" si tříbí vlastní styl jedině tím, že čte ostatní :)

6. Ako sa volá tvoja múza ^___^?

Moje múza? Měla bych se zamyslet, zda vůbec něco takového mám, ale to nejspíše každý :) Pro mne je však múza vše, jež mě dovede k dalšímu nápadu. Pokud bych ale měla pojmenovat své tři sudičky, bylo by to snadné.
Miya, Sam a Embruška

7. Kto je tvojim obľúbeným autorom? Prečo práve on/ona?
Poznámka: Otázka sa vzťahuje na "skutočných autorov", ktorým vyšli reálne knihy - ako napr.: Eoin Colfer, Meg Cabot, Jostein Gaarder, Douglas Adams...


To se mění téměř s každou přečtenou knihou :D
Jsem neposedná, poměrně přelétavá a spíše si oblíbím dílo než autora. Je to jako v muzice, tam jsem úplně stejná :D
Musím ale jmenovat takové autory, kteří mi uvízli v paměti: Stephen King, Kiharu Nakamura, Bram Stocker.
Jejich způsob psaní či díla mě skutečně oslovily a doufám, že nejsou jedinými :)

8. Aká je najlepšia kniha, ktorú si kedy čítal/a? Prečo práve ona?
Poznámka: Otázka sa vzťahuje na "skutočné knihy", ktoré majú svoje oficiálne ISBN číslo - ako napr.: The Thirteenth Tale, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, New Moon...


Jak říkám, to je stejné jako u předešlé otázky :D
Jednou zbožňuji tohle, podruhé zase tamto, ale až do nedávna jsem za své dvě nejoblíbenější knihy považovala Dráculu od Brama Stockera a dílo Sen noci svatojánské od Williama Shakespeara. Musím se však přiznat, že je předčil úchvatně psaný životopis jedné bývalé geishi Kiharu Nakamura, jež napsala Paměti gejši. Pokud vím, je snad i druhý díl, který jsem zatím neměla možnost číst, ale doufám, že jednou se k němu dostanu :)

9. Ako sa volá tvoj obľúbený knižný charakter?
Poznámka: Otázka sa vzťahuje na hlavných či vedľajších hrdinov "skutočných kníh", ktoré boli reálne vydané v dákom vydavateľstve - ako napr.: Harry Potter, Artemis Fowl, Mia Thermopolisová...


Nikoho takového popravdě nemám, buď si v knize nějakou postavu při čtení oblíbím či nikoliv, ale obvykle se nestane, že bych skutečně některého z literárních hrdinů považovala za svého oblíbence.
Je sice pravda, že i já šílela z Harryho Pottera ve své době :D (kupodivu jsem ani špičkou palce u nohy nepropadla dnešnímu fenoménu Stmívání), ale masová hysterie mě už nějak opustila, stejně jako roky náctiletých a musím se přiznat, že mě skutečně v tento okamžik nenapadá jediná postava, která by byla má oblíbená z jakékoliv knihy.
Zmíním se však o Elizabeth Bennetové z knihy Pýcha a předsudek (Jane Austen), která mi byla a je velmi sympatická :) Vlastně i odměřený Pan Darcy je velký sympaťák ;D

10. A obľúbená dvojka? Čiže dvojica priateľov, dvojica v zmysle párov (napr. James a Lilly Potterovci, Mia Thermopolisová a Michael Moscovitz...) a pod. Prípadne môže ísť aj o trojicu - ak máš rada/rád napr.troch pátračov či trio Harry/Hermiona/Ron...

Tak někoho takového už skutečně nemám :D

11. A pri obľúbených postavách ešte zostaňme! Ktorá je tvoja obľúbená postava? A ak vravím "tvoja", tento raz to myslím absolútne doslovne - tvoja obľúbená postava z tvojich, čiže tebou vymyslených postáv, tzv. OC. Čiže ktorá a prečo práve ona/on?

Myslím, že tady je volba jednoduchá, ač je to vůči ostatním postavám nespravedlivé. Ony by to ale pochopily, protože chápou všechny okolnosti ;)
Miya Tori, drobná dívka s velkými modrými oči, vlasy barvy hořké čokolády a srdcem neskutečně velkým :)
,,Je to můj malý, soukromý mazlík ..."

12. A čo tvoj obľúbený pár, dvojica (prípadne trojica...)? Stále sme pri tebou vymyslených postavách, pri čom pojem "pár" opäť nemusí byť vyslovene mileneckou dvojicou, môže ísť i o inak spriaznenú duše, napr.: priateľov na život a na smrť a pod.

Nemůžu napsat takovou dvojici, protože nemám "svou" milovanou dvojici. Mám však dvojici, jejíž polovičku vlastním a druhé polovičky autorem je Embruška.
Aren Meadro a Miya Tori jsou můj srdeční pár, což ale pochopí jen zasvěcení, protože ...
,,Jsi mé srdce ..."

13. Prešli sme si tvoje obľúbené OC, no na tvoj obľúbený, t.j. tebou napísaný príbeh sme akosi zabudli! Takže ktorý príbeh sa ti píše najlepšie, ktorý svoj príbeh ľúbiš najviac?

Mám ráda všechny své příběhy, jsou skoro jako moje děti :) A já chci být dobrý rodič, takže by mě nikdy nikdo nepřinutil říci, zda mám jedno dítě raději než to druhé ;)
Momentálně se mi ale nejlépe píše ve spolupráci s Embruškou právě sága Shinzui všech odvětví :)

14. A čo prostredie, v ktorom sa tvoje príbehy najčastejšie odohrávajú? Používaš reálny svet - vsádzaš dej svojich príbehov na konkrétne reálne existujúce miesta (napr. Slovensko, Bratislava, Veľká Británia, planéta Mars a pod.) alebo si kompletne vymýšľaš i prostredie príbehu?

Tak tohle záleží na druhu příběhu, protože se nebráním ničemu. Mám ale jednu šílenou mánii .... Ať už je svět mých postav jakkoliv nereálný, vždycky musí být vše do detailu promyšlené a logicky odůvodněné. I kdyby to třeba nešlo! :D

15. Podľa čoho vyberáš svojim postavám mená a aký kalendár - či ten slovenských, anglických alebo francúzskych - mien pri tom najčastejšie používaš?

Záleží na prostředí, ve kterém se postavy pohybují, motám se tedy od smyšlených přes starodávné až po zcela běžná dnešní jména, protože se však poslední dobou nechávám unášet svou vášní pro asijskou kulturu, obzvláště pak Japonsko, jsou jména mých postav převážně z kalendáře japonských spoluobyvatel :)

16. Konečne sa prestaňme venovať primárne tebe a pozrime sa i na internetovú konkurenciu. Máš na internete obľúbených amatérskych autorov? Vymenuj nám zopár z nich, maximálne päť kusov ^___^. Najlepšie by bolo i s odkazom na blog/web ich tvorby, niekto iný tak môže nájsť zaujímavého autora.

Nečtu cizí díla už jen z principu, obvykle to ale bývá tím, že mě ničím nezaujmou, popřípadě mě časem počnou nudit a nebo není prostě jen dostatek času či chuti po něčem takovém třeba jen pátrat. Dříve jsem přečetla ale dost povídek, žádná mi ale neutkvěla natolik, abych na ní chtěla někoho odkázat :)

17. Odporuč nám tri tzv. jednorázovky, kratšie poviedky. Pridaj link na konkrétne dielo, aby sme si ho v prípade, že nás zaujme jeho stručný obsah (ktorý k linku pridáš), mohli rýchlo nájsť a prečítať.

S tím bohužel nepomohu, nejsem sečtilým čtenářem internetových pisálků a ty, které bych vám s jistotou doporučila, jsou pouze pro mé oči, takže si je pěkně střežím :))

18. Máš rozčítané (prípadne už dočítané) i dáke kapitolovky, ktoré by si chcel/a odporučiť ostatným? Poprosím link i stručný obsah na max. tri tvoje najobľúbenejšie.

Obvykle nečtu díla ostatních, není na to příliš času a ani chuť do toho, právě jsem se ale pustila do jednoho takového dobrodružství a doufám, že u toho i vydržím, protože bych to ráda dočetla až do konce :)
Povídku naleznete na blogu autorky Isaaca, doporučuji fanouškům homosexuální tématiky, kterou se tahle autorka zabývá ;)

19. A predsa len sa ešte vráťme k tvojej vlastnej tvorbe - máš rozzverejňovanú dáku kapitolovku, na ktorú by si chcel/a upriamiť pozornosť? Ak nie, pridaj odkaz aspoň na nejakú svoju vydarenú jednorázovku či báseň. Taktiež poprosím link vrátane stručného obsahu. Max. počet odkazov opäť redukujem na tri.

Jestli chcete vidět mou momentální práci, koukněte se do menu a proklitejte se ságou Shinzui ;)

20. A prezradíš nám, akú kapitolovku (prípadne jednorázovku či báseň) pripravuješ do budúcna? Opäť so stručným obsahom, max. počet uvedených diel tri.

Tedy ... Je pravda, že momentálně nad něčím novým váhám a ke své nespokojenosti mám hned ... tři? témata, mezi kterými se musím konečně rozhodnout :D Jen nevím, které z nich zvolit.
Mám se pustit do období téměř starověké Anglie doprovázená ledovým pohledem toho tajemného mladíka, jehož služebnictvo oslovuje "hrabě"; proplétat se typicky americkým prostředím s partou pubertálních děcek a nahlédnout i pod pokličku celebrit; nebo se ochomítat mezi Českem a Japonskem ve společnosti nevinné dívky s nekonečně živým pohledem a zamotanou budoucností?
To jsou otázky, které mě trápí :D

21. Na záver ešte zopár pikantných otázok ^___^ - v akom prostredí sa ti najlepšie tvorí? Ja som napr. hádam najkreatívnejšia v noci, keď zaspávam - mozog mi už vypína, a pred týmto resetom produkuje posledné schopné myšlienky. Škoda, že sa mi väčšinou už nechce siahnuť po mobile a zapísať si to do poznámok, pretože ráno si už nič nepamätám, ledva sa mi marí, že ma niečo napadlo, o konkrétnosti nápadu sa mi ani nezdá! A tiež - píše sa ti lepšie v pokoji a tichu alebo pri písaní rada/rád napr. počúvaš hudbu?

Je všebecně známé, že co se týká psaní, mám kreativnost na plné obrátky v noci, kdy jsem nejčilejší, nápady však obvykle přichází v průběhu dne :) Za bílého dne pak tvořím obrázky, skici ale zase v noci, takže nemohu říct nic víc než to, že jsem liška, tak co by jste chtěli :D
Co se týká místa, nejlépe se mi tvoří v posteli uvnitř mojí nory a nebo ve škole při hodinách plných výkladu. Obvykle také nesnesu ticho, takže mi hraje buď muzika hodící se pro dílo a nebo nějaký program v televizi ;) Po ponožení beztak nevnímám vůbec nic :D Je ale pravda, že velmi často odbíhám k dalším činnostem (já prostě nejsem schopná dělat jen jednu věc :D)

22. Čím najradšej píšeš? Áno, narážam na písacie potreby ^___^!

Asi bych měla říci prsty, kterými ťukám do klávesnice :D Ale často píšu i do bloků a sešitů a dalších z papíru tvořených věciček, kde dávám přednost své zásobě bledě modrých propisek s ostrým hrotem ^-^ Moje písmo je pak až nesnesitelně malé :D

23. A na koniec poprosím ešte tvoj hyperlinkový podpis ku jednej z týchto hviezdičiek (tie hviezdičky sú tam len preto, aby sa jednotlivé odkazy omylom nespojili a preto nepokazili), aby sa videlo, kto všetko čo všetko píše - niekto tak môže natrafiť na svojho nového obľúbeného internetového pisálka! Preto poprosím predošlé odkazy nemazať!*fairytales *syhrael *Ero Michi * * * * * * * * * * * * * * *
 
 

Reklama