FILMY

Repo: Genetická opera!

1. září 2010 v 16:39 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
ANGL. NÁZEV:
Repo! The genetic opera
REŽIE: Darren Lynn Bousman
KAMERA: -
SCÉNÁŘ: Darren Smith, Terrance Zdunich
PŘÍSTUPNO: 15+
HUDBA: Yoshiki, Josepha Bishara, Chris Spilfogel, Sarah Brightman, Ogre, Joan Jett
STOPÁŽ: 98 min.
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: horrorový muzikál s prvky sci-fi
HRAJÍ: Alexa Vega, Anthony Head, Paul Sorvino, Sarah Brightman, Bill Moseley, Paris Hilton
HODNOCENÍ: 8 z 10

"Opozdíš se, zaplatíš životem..."

Již po prvním zahlédnutí traileru k tomuhle filmu na jednom z originálních dvd, jsem si byla jistá, že to musím vidět. Zasedla jsem proto k počítači a po čase si film pořídila v anglickém znění a s titulkami, protože jinak k sehnání ani nebyl. S okamžitou platností jsem jej vypálila a nechala být. Povaloval ose mi tak mezi ostatními neshlédnutými filmy minimálně rok, ne-li déle, než jsem se minulou sobotu dokopala si jej pustit. Musím říci, že i když jsem čekala něco trochu víc, vůbec jsem nebyla zklamaná.
Jelikož se jedná o muzikálový film, zpracováním mi připomněl Moulin Rouge, ačkoliv narozdíl od něj se v Repu skutečně převážně jen zpívá. Písně se mi velmi líbí, k ději filmu příjemně sedí a herecké obsazení mi bylo více než sympatické.
Zápletka Repa není nijak složitá, je udělána naopak jednoduše, aby nemátla a pro diváka byl tím pádem film nejen zajímavý, ale i odpočinkový a nenáročný. Osobně jsem si podívanou na něj užila a milovníkům podobně ztvárněných filmů nebo ponurého prostředí ho mohu jen vřele doporučit.

A tale of two sisters

19. srpna 2010 v 20:45 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
KORE. NÁZEV: 장화, 홍련 (Janghwa, Hongryeon)
REŽIE: Ji-woon Kim
KAMERA: -
SCÉNÁŘ: Ji-woon Kim
PŘÍSTUPNO: 15+
HUDBA: -
STOPÁŽ: 115 min.
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: drama / horor / thriller / psychologický
HRAJÍ: Im Soo Jung, Moon Geun-young, Yeom Jeong-ah, Kim Kap-su
HODNOCENÍ: 7 z 10

"Rodina je pronásledována tragickými úmrtími v rodině."

Jakmile dojde na asijské filmy, ke všemu pak horory, jsem rozhodně velkým nadšencem, který toho chce vidět co nejvíc.
Na tenhle film jsem narazila díky Polly, která na něj měla recenzi a samotný výčet mě zaujal stejně tak jako fakt, že je to z asijské výrobny. Mám ráda filmy veškerých žánrů z východní kultury, co se týká hororů, oceňuji na nich hlavně fakt, že jsou pojaty hlavně psychologicky a filmaři nemají potřebu prolít hektolitry umělé krve, aby dodali divákům pocit hrůzy. Ne jinak to bylo i u A tale of two sisters, který po celý čas sledování působí hlavně na vaši psychickou stránku a pro ty pátravé typy (jako jsem já), kteří musí zápletku pro dobrý pocit rozluštit dříve, než film skončí, je to u konce velké poučení, že stále existují možnosti, jak být originální a nenarvat do filmu děj, který už byl jinde.
Pro obdivovatele hororového žánru od asijských tvůrců mohu tento film vřele doporučit ke shlédnutí, i když se v první chvíli budete možná nudit.

Karmina - Krvavá princezna

9. června 2010 v 16:32 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
FRANC. NÁZEV: Karmina
REŽIE: Gabriel Pelletier
KAMERA: Eric Cayla
SCÉNÁŘ: -
PŘÍSTUPNO: 15+
HUDBA: -
STOPÁŽ: 110 min.
TITULKY/DABING: český dabing / české titulky
ŽÁNR: komediální horor
HRAJÍ: Isabelle Cyrová, Robert Brouillette, Yves Pelletier, France Castel, Gildor Roy
HODNOCENÍ: 3 z 10

"Starobylý příběh s čerstvou krví na rtech! Bláznivá komedie plná smíchu i děsu …"

Pokud se jedná o upírský film, jsem na něj zvědavá, ať už se jedná o jakýkoliv druh.
Od Karminy jsme zprvu očekávala hororové zpracování, už od samého počátku ale musí být každému diváku jasné, že s hororem to bude mít společného asi tolik, co Mr. Bean.
Příběh je v podstatě nijaký, ačkoliv některé prvky v něm jsou neotřelé a dalo by se říci originální i na dnešní dobu. Zpracování není špatné, ačkoliv dle mého názoru film postrádá i sebemenší podnět pro širší zaujetí. Snad by to vylepšila kratší stopáž, ale pokud divák hledá něco jednoduchého, za předpokladu, že nemá po ruce nic lepšího ke shlédnutí, není zcela marné sáhnout právě po Karmině.

Alvin a chipmunkové 2.

26. února 2010 v 23:36 | Ero Michi
ANGL. NÁZEV: Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
REŽIE: Betty Thomas
KAMERA: Anthony B. Richmond
SCÉNÁŘ: Jon Vitti, Jonathan Aibel, Glenn Berger
PŘÍSTUPNO: pro všechny
HUDBA: -
STOPÁŽ: 88 min.
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: rodinná komedie
HRAJÍ: David Cross, Jason Lee, Zachary Levi,
HLASY: Justin Long, Anna Faris, Christina Applegate
HODNOCENÍ: 2 z 10

"Jsou zpět a nejsou sami."

Nikdy jsem neměla možnost vidět komixovou formu Chipmunků, ale snad jsem za to i ráda. Mohu tak alespoň doufat, že v ní mají zpívající veverky větší uplatnění a hlavně smysl než v tomto filmu.
Ke shlédnutí tohoto snímku jsem se přesvědčovala skutečně dlouho (nedoporučuji pouštět si nejprve parodie, kde z počítačových vever dělají požírače lidského masa), nakonec jsem se na něj podívala čirou náhodou, když jsem šla vyjímečně brzy spát a pustila si dvd. Film byl hned první nabídkou, původně jsem ho chtěla přetočit a kouknout se jen na úseky, zda to za to vůbec stojí, ale nakonec zvítězil neskrývaný zájem sestry a zkoukly jsme to celé.
Už z počátku jsem nečekala nic úchvatného po shlédnutí asi poloviny prvního dílu, můj dojem byl po konci filmu ještě méně nadšený.
Netvrdím, že je to špatný film, to není a pro děti ve věku mé sestry je rozhodně účelný (doporučuji pustit ho i těm nejmenším), pro osobu jako jsem já je to však podprůměrná rodinná komedie, ve které nenacházím žádné nové zábavné prvky. Všechny vtipné, i romantické a ostatní scénky jsem už zaznamenala v jiných a podstatně lepších snímcích, nic nového kromě pěkné grafiky a roztomilosti chipmunků a chipetek jsem si tedy neodnesla.
O čem ale film vlastně byl ...
 
 

Reklama