Repo: Genetická opera!

1. září 2010 v 16:39 | Ero Michi |  FILMY
foxi-hole.blog.cz
ANGL. NÁZEV:
Repo! The genetic opera
REŽIE: Darren Lynn Bousman
KAMERA: -
SCÉNÁŘ: Darren Smith, Terrance Zdunich
PŘÍSTUPNO: 15+
HUDBA: Yoshiki, Josepha Bishara, Chris Spilfogel, Sarah Brightman, Ogre, Joan Jett
STOPÁŽ: 98 min.
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: horrorový muzikál s prvky sci-fi
HRAJÍ: Alexa Vega, Anthony Head, Paul Sorvino, Sarah Brightman, Bill Moseley, Paris Hilton
HODNOCENÍ: 8 z 10

"Opozdíš se, zaplatíš životem..."

Již po prvním zahlédnutí traileru k tomuhle filmu na jednom z originálních dvd, jsem si byla jistá, že to musím vidět. Zasedla jsem proto k počítači a po čase si film pořídila v anglickém znění a s titulkami, protože jinak k sehnání ani nebyl. S okamžitou platností jsem jej vypálila a nechala být. Povaloval ose mi tak mezi ostatními neshlédnutými filmy minimálně rok, ne-li déle, než jsem se minulou sobotu dokopala si jej pustit. Musím říci, že i když jsem čekala něco trochu víc, vůbec jsem nebyla zklamaná.
Jelikož se jedná o muzikálový film, zpracováním mi připomněl Moulin Rouge, ačkoliv narozdíl od něj se v Repu skutečně převážně jen zpívá. Písně se mi velmi líbí, k ději filmu příjemně sedí a herecké obsazení mi bylo více než sympatické.
Zápletka Repa není nijak složitá, je udělána naopak jednoduše, aby nemátla a pro diváka byl tím pádem film nejen zajímavý, ale i odpočinkový a nenáročný. Osobně jsem si podívanou na něj užila a milovníkům podobně ztvárněných filmů nebo ponurého prostředí ho mohu jen vřele doporučit.


TRAILER

POZOR! Obsahuje spoilery!
Nedalekou budoucnost trpí lidé epidemií, která jim ničí orgány. Kvůli přežití začnou vědci s masovou sklizní zdravých orgánů, které poté mohou využívat k implantování namísto těch postižených. Spousta lidí si však drahé operace nemůže dovolit, biotechnický magnát Rotti Largo tak přijde s dokonalým plánem, jak ovládnout své okolí a stát se nejmocnějším můžem. Započne orgány prodávat lidem na splátky.
Gesto, které se zdá být dobromyslné, však sebou nese jedno velké riziko. Pokud se člověk opozdí jen jedinou splátkou RepoComu, přijde k němu Repoman a transplantovaný orgán si zase vezme zpět.
To je úvod filmu, kterým po celou dobu provází bledý muž, nazývající se Vykradač hrobů. Společně s ním se na scéně poprvé objeví 17 letá dívka ménom Shilo, která se potají vykrádá z domu, aby mohla zajít na hrob své zesnulé matky. Podivný muž, který z mrtvých těl vytahuje modravou tekutinu Zydrat do velkých ampulek, jí však zatáhne do nečekaných problémů. Jeho činnost je nelegální, náhle se tak všude objeví ozbrojené jednotky a nemocná Shilo vyvázne živá jen díky zamaskovanému muži, který od ní vojáky odežene. Probudí se až doma, kde ji opečovává starostlivý otec.
Jeho životní příběh se vysvětlý záhy, kdy jako úspěšný doktor uzavřel sňatek s milovanou ženou a šťastný pár čekal narození prvního dítěte. Jenomže u těhotné Marni se projevilo těžké onemocnění krve a milující Nathan se snažil přijít na to, jak své ženě pomoci. Jednoho večera pak v domnění, že již konečně nalezl lék, jí otrávil a nezbylo mu nic jiné, než urychleně vyjmout dítě, které pojmenoval Shilo. S tím se však objevuje i zjištění, že je to právě Nathan, kdo je obávaným Repomanem ve službách RepoCo.
Následuje ukázka z podivné domácnosti Largů, kde se objevují jeho tři ne zcela normální děti. Dějová linka se pak zase navrátí k Shilo, kterou kontaktuje samotný Rotti Largo s žádostí o osobní schůzku. S tím se odkrývá i jeho minulost, ve které byl on prvním milencem Marni až do chvíle, než se seznámila s Nathanem a opustila ho. Zhrzení Rotti tak pi jejím onemocnění vycítil šanci se pomstít a podstrčil do Nathanovi laboratoře jed, kterým ji manžel nevědomky otrávil. Rotti jeho pocitu viny okamžitě využil a zotročil si jej jako legálního vraha své společnosti.
Ze setkání Shilo a Rottiho se v záchvěvu vteřiny stane její nedobrovolný odvoz na setkání se Slepou Mag, jenž je hlavní hvězdou Genetické opery. Její příběh se objeví hned poté.
Mag a marni byly nejlepší přítelkyně ještě v době, kdy byla marni milenkou Rottiho. Ten přišel s léčbou její slepoty a daroval Mag oči, se kterými mohla opět vidět. Jenomže tím se nevědomky upsala GeneCu po zbytek svého života.
Po setkáná se Slepou Mag se Shilo ocitne ve stanu plném orgánů. Ve stejnou chvíli dostane také Nathnan příkaz na vykonání exekuce, a tak jako Repoman vyrazí na lov. Shilo z podivného místa pomůže Vykradač hrobů a zavede jí do ulice, kde se Shilo nejen setká se Sladkou Amber, která je dcerou Rottiho, ale poprvé se také doslechne o Repomanovi a exekuci transplantovaných orgánů. Ze všeho nejvíce jí však vyděsí informace o Slepé Mag, kterou se GeneCo chystá odstranit kvůli jejímu rozhodnutí odejít.
Mezitím je Nathan povolán přímo k Rottimu, od něhož dostane za úkol zbavit se Slepé Mag. Ten však takový úkol odmítá kvůli vzpomínce na svou milovanou ženu. Rotti proto zvolý tvrdý úder a připomene Nathanovi, kdo je a že se to může kdykoliv dozvědět i Shilo. I přesto však Nathan odmítne.
U něj doma se objeví Slepá Mag, která chce bezpodmínečně ještě jednou vidět Shilo. Její podoba s Marni je viditelná na první pohled a Mag se Shilo představí jako její kmotřenka. Z rozhovoru je vyruší Shilo otec, který Slepou Mag okamžitě vyhodí. Shilo na něho však vytrvale apeluje, aby jí pomohli před Repomanem. Díky tomu se mezi nimi strhne ostrá hádka, kterou následuje hádka mezi Rottim a zohavenou Amber. Po ní se odkryje další kus ze plánu umírajícího Rottiho, do něhož patří i usmrcení Nathana. Pozve proto Shilo na poslední operní vystoupení Slepé Mag, kam se za ní Nathan v převlečení Repomana vydá.
Vystoupení v opeře zahájí Sladká Amber, které však hned po začátku odpadne obličej. Na scénu tak přijde Slepá Mag a uchvátí jako vždy všechny v hledišti. Závěr jejího vystoupení je však poněkud drastický, když si sama vydloubne oči a Rotti jí za to nechá spadnout na kovový plot. Nathan v podobě Repomana mezitím dorazí do místnosti, kam Rotti zavřel Shilo, ta však v domění, že je to vrah, udeří svého otce do hlavy lopatou. Teprve až poté zjistí pravdu o tom, že je to on, kdo vraždí všechny lid a uteče přímo na scénu s mrtvou Mag, kam jí Nathan následuje. Je však vážně zraněn a Shilo se ocitá mezi dvěma muži, kteří jí chtějí jen pro sebe.
Nathan, který jí jako správný otec nade vše miluje a Rotti, jenž se skrz ní chce pomstít a učinit jí svou nástupkyní v GeneCo. Jeho podmínkou je však zabití Nathana rukou Shilo. Něco takového dívka ale zcela odmítá a před zraky všech diváků dochází k jednomu velkému rozuzlení celého příběhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 1. září 2010 v 20:33 | Reagovat

Nevim, jestli by to byl můj článek, ale každopádně to vypadá pozoruhodně XD Překvapila mě Sarah Brightman. Ovšem vidět Paris, jak jí odpadne obličej musí bejt docela dobrý (ona stačila ta kovová tyč v hlavě v Domě voskových figurín XD)

2 foxi-hole foxi-hole | Web | 1. září 2010 v 20:41 | Reagovat

[1]: Nad tou kovovou tyčí jsem se v tom kině smála ještě půl hodiny potom XD bylo to hrozně vtipně udělaný XD

3 Yves Yves | Web | 2. září 2010 v 15:48 | Reagovat

To vyzerá zaujímavo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama