Úryvek

28. června 2010 v 11:20 | Ero Michi
Nenechte se mýlit zdánlivou představou, že se jedná o další z románů zasazených do prostředí střední školy na americkém předměstí, jehož jediným obsahem jsou starosti, problémy a soupeření teenagerů.
Ve skutečnosti se jedná o úryvek z hororu, respektivě thrileru, chcete-li ;)

SOUČASNOST

     "…Bylo to poklidné městečko, na udržení pořádku tu stačil jeden šerif předdůchodového věku a mladý policista, který měl být za několik let jeho nástupcem. Díky odlehlé poloze na východě v oblasti samých skalisek a hustých lesů, sem nezavítalo příliš návštěvníků. Veškeré finance obci tak zajišťovala hospodářská stavení s rozsáhlou autodílnou Jacka Nicolsna, který jí zdědil po svém otci, stejně jako jeho otec po tom svém a tak dále.Rodinná tradice Nicolsnovy autodílny se táhne od samotných počátků založení města před více než čtyři sta lety, které měl na svědomí muž jménem…"

     "Jestli bude ještě pět minut takhle kecat, zmuchlám tu její esej o dvoutisících slovech a narvu jí celou do její velké držky!"
     "Cathrin!"
     Hlas dívky, sedící ve vedlejší lavici hned po pravém bok své nejlepší kamarádky, vypískl slabomyslným obdivem, který následovalo tiché chichotání za hřbetem ruky. Zelenomodré oči dívky sedící v poslední řadě u rohu třídy se upřely na zátylek blonďatých kudrlin. Na přeložený kus linkovaného papíru před ní, který bezmyšlenkovitě vytrhla na začátku hodiny ze sešitu jednoho z kolemjdoucích, si rychlými tahy napsala pět písmen. Se zazvoněním popadla svůj batoh ověnčený několika malými tretkami s okultistickými znaky a hbitým protažením mezi několika lavicemi vypadla ze třídy. Bledě zelené oči Cathrin se za ní s opovržením krátce zadívaly.
     "Jdeme Kaylo," zvedla se vzápětí ze židle s ladným pohozením dlouhých vlasů a se smíchem zamířila v doprovodu své věrné kamarádky na hodinu angličtiny. Bílý overal, jež měla na sobě, zdobil na jejích zádech papírek s nápisem: "Mrcha."

     "Nevěřím, že jsi to vážně udělala," zakroutila hlavou s užaslým úsmevem na rtech světlovlasá hnědovláska, která právě minula v protisměru Cathrin a její posluhovačku. Samantha k ní stočila pohled zračící sladké vítězství, jež potvrzovalo pochechtávání se studentů, kolem kterých Cathrin se svou nechtěnou přízdobou prošla.
     "Cat je kráva, Em," odpověděla nakonec Samantha prostým argumentem. V obličeji se jí hned na to objevilo tajemné pousmání.
     "Konečně už ale vím, o čem budu psát tu esej…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 28. června 2010 v 14:41 | Reagovat

Líbí se mi styl, jakym píšeš :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama