Roztrhl se pytel

25. června 2010 v 19:55 | Ero Michi |  MYSLÍM SI
Všiml si i někdo jiný, jakou mánii momentálně zažívá upírská tématika?
Pokud nahlédnete do knihkupectví, letáků či na internet, všude budete narážet na stále nové a nové výtisky románů, jejichž hlavním tématem jsou nemrtví.
Fajn, já osobně mám ráda upíry a Dracula od Brama Stockera patří mezi mé nejoblíbenější knihy, ovšem absolutně nesnáším pokusy tzv. "pisálků", kteří se snaží vytěžit co možná nejvíce z momentální davové hysterie.
Samozřejmě. Je to běžný postup na trhu a marketing, nikterak tomu ale na literárním poli nefandím. Stále totiž zastávám názor, že co se týče knih, měly by být hlavně kvalitní a ne kvantitní.
.
S. Meyer
foxi-hole.blog.cz
Momentální davové šílenství rozpoutala sága Twilight která se během krátké doby stala přímo posedlostí tisícovky lidí.
Sama jsem dosud nepocítila potřebu po některé z těchto knih sáhnout a přečíst si jí, ačkoliv ze zdvořilosti jsem alespoň nahlédla, abych mohla případně posoudit spisovatelčin um. Musím uznat, že má cit pro popisování, což si na ní cením. Je příjemné, když někdo umí nabídnout nenásilnou formou popis okolních věcí či lidí, i když v některých místech, co jsem zahlédla, to někdy až přeháněla.
Nicméně kromě docela pohodlného způsobu čtení jsem na knize neshledala žádné další vodítko, proč by mě to mělo nějak více zajímat.
Film jsem viděla pouze první a žádné velké nadšení jsem z něho nepocítila. Herecké obsazení sice špatné nebylo a herecké výkony mi přišly na poměrně solidní úrovni, pro mé zaujetí ale chyběl řádný příběh či děj, který se ve Twilight nenachází. A protože nejsem duše s romantickým zaměřením, tudíž mi červené knihovny a podobné věci nic neříkají, není pro mne tohle nejvhodnější čtení.
.
L. J. Smith
foxi-hole.blog.cz
Nejsem si jistá, jak přesně si tahle série upírských knížek stojí. Jediné, co o tom vlastně vím je pouze to, že jsem z nich přečetla ještě méně než ze ságy Twilight.
Tedy lépe řečeno, přečetla jsem jen to, co jsem stihla v knihkupectví při prohlížení a pro mou osobu to bylo ještě větší zklamání než při nahlížení do knihy Stmívání.
Čtení knihy psané formou deníku mi nikdy nebylo příliš sympatické, tedy až na původního Draculu, který byl popisován způsobem, který mi více připomínal četbu dlouhých spisů nebo dopisů než klasické deníkové zápisky. Upírské deníky jsou však psány přímo typicky, jak lze u deníku čekat, a tak jediné uznání, které u mne spisovatelka získala, byla věrohodnost zápisků, které svým slohovým zpracováním a myšlenkami perfektně odpovídají psychice a inteligenci náctileté dívky.
.
C. Gray
foxi-hole.blog.cz
O existenci této ságy jsem neměla ani ponětí, dokud jsem nenahlédla do prospektu svého oblíbeného knihkupectví.
Kniha mi nebyla povědomá ničím, díky zveřejněné ukázce jsem si mohla ale kousek přečíst. Přiznávám, že se čtou kapitoly docela dobře, spisovatelka má pro psaní poměrně cit, i když nic přeborného to není a v paměti by mi nejspíše dlouho neutkvělo. Příběh ságy také není nejstrašnější, o originalitě se však nedá příliš mluvit. Je to další z typických románů psaný hlavně pro dívky, které milují láskou a útrapami zkoušené páry, jež k sobě podle zákona přírody nepatří.
.
R. Mead
foxi-hole.blog.cz
Podle informací se tato serie údajně líbí spoustě lidí více než Twilight sága. Popravdě nemohu soudit, jestli oprávněně či nikoliv, protože neznám obsah knih ani příběhu. Jediné, co o Vampýrské akademii vím je, že styl psaní její autorky se mi příliš nelíbí.
Není to zcela špatné, kniha se mi ale nečte sama, což pro mne nikdy neznamená to nejlepší počtení. Snad by to náplň příběhu dokázala zachránit, protože o ní ale nic nevím a k momentálním příběhům s upírskou tématikou přistupuji se značnou skepsí, dost o tom pochybuju.
Něco ale na knihách nejspíše bude, pokud mají mezi čtenáři v zahraničí takový úspěch.
.
P. C. Casto
foxi-hole.blog.cz
Je to jediná sága ze všech zmíněných, která mi už od přečtení obsahu byla krajně nesympatická.
Nahlédla jsem ale při procházení kolem alespoň na zadní stranu, kde se nacházela krátká ukázka ze knihy. Nezaujal mě ani styl, kterým spisovatelka se svou dcerou daly a dávají zdlouhavou ságu dohromady, Škola noci mě tak zanechala zcela chladnou ve všech směrech mého mínění o kvalitním počtení.
Údajně ale Škola noci patří do upírské rodiny knih, které v zahraničí slaví velký úspěch. Na několika místech snad dokonce předčilo i Twilight, příliš mě to ale nepřekvapuje.
.
Ať už je některá seire lepší či horší, podle mne jde jen o přebíjení jedné upírské povídky druhou, která získá větší množství fanoušků a stane se slavnější.
Je to stejné jako s jakýmkoliv jiným produktem, který se dostane na trh a slaví úspěchy. Každý se pokouší trhnout co nejvíce dříve, než opadne zájem a lidé ho stočí jiným směrem.
Příliš nepředpokládám, že kterákoliv z těchto upířin předčí slávu Twilight, i když bude sebelepší. Jednoduše tu platí pravidlo, že kdo se proslaví první, drží se na vrcholu celou dobu trvajícího šílenství, dokud neupadne a za čas jej nerozpoutá někdo další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DeatH the BonezZ ^_^ DeatH the BonezZ ^_^ | Web | 26. června 2010 v 12:01 | Reagovat

ahojky ... nemoses za mna hlasnut tu ?? a srry za reklamu :( som tak ako
Death the BOnezz - Alejandro

http://smiling-princess.blog.cz/1006/1-kolo-sons#pridat-komentar

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 26. června 2010 v 12:12 | Reagovat

Hurá, konečně zase někdo s podobnym názorem. Kdysi jsem si dokonce i řikala, že bych si "Tvajlajt" mohla přečíst, ale veškerá ta nechutně zmedializovaná kampaň kolem toho mě silně odradila

3 Psycho Candy Psycho Candy | Web | 27. června 2010 v 12:32 | Reagovat

ze všech těhle sem přečetla označenou a zrazenou :D ..taková odpočinková četba :D
na twilight chodim do kina :D
ye teda ale fak, že s upírama se zotrh pytel :D

4 KadetJaina KadetJaina | Web | 27. června 2010 v 12:32 | Reagovat

S tím můžu jedině souhlasit. Tahle mánie kolem upírů je teď přehnaná (i když v Twillight nejsou upíři ale víly XD). Četla jsem z tý ságy Novej Měsíc, dočetla jsem ho, ale dost mě nebavil, protože mi to přišlo strašně naivní. Ale budiž.
Konečně by mohlo vyjít něco pořádnýho ke čtení. Jenomže komerce všechno domrví :P

5 foxi-hole foxi-hole | Web | 27. června 2010 v 19:02 | Reagovat

[4]: Já jsem pro. Ať k tomu pustí pořádného psychopata a bude to :DD

6 KadetJaina KadetJaina | Web | 27. června 2010 v 20:17 | Reagovat

[5]: Mluvíš mi z duše XD Bwahahahaha... Když upíři, tak KREV! XD

7 Nosferatu Psiren/ Erzebeth Nosferatu Psiren/ Erzebeth | E-mail | Web | 29. června 2010 v 20:39 | Reagovat

zkusila jsem číst Tvího. první díl. neoslovilo mě to, tak jsem dala ruce pryč. naštvala mě medializace filmu. radši si zkouknu několikrát za sebou Van Helsinga, budu se smát vlkodlakům, co maj uši jak veverka a budu happy, než abych koukala na solený víly xD
měli by tam pustit MĚ xD

8 Simeonnah de Morte Lovelay Simeonnah de Morte Lovelay | E-mail | Web | 11. září 2010 v 17:26 | Reagovat

Já přečetla TW... líbila se mi a dokonce jsem i nějakýá ten měsíc u ní byla jako u vyržení... odkud se mi do rukou nedostal nový měsíc, kde šlo všechno do kytek.. zatmění jsem riskla.. .a. díl ani nedočetla... Upíří dneíky musím podotknout že jsou lepší jak seriál (dle mého názoru... ) a upřímně z nich mám nejraději toho největšího parchanta (teda prý největšího parchanta)... a Označená... absolutně nesympatický Eric, ale co ... přelouskala jsem svůj dárek k Vánocům... uvidím jestli budu někdy natolik znuděná, abych si koupila i zbylé díly... VA jsem nečetla a zatím se ani nechystám.. Já si zůstanu u Anity Blake, kde ti upíři alespoŇ většinou umírají po zásahu kolíkem do srdce...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama