Karmina - Krvavá princezna

9. června 2010 v 16:32 | Ero Michi |  FILMY
foxi-hole.blog.cz
FRANC. NÁZEV: Karmina
REŽIE: Gabriel Pelletier
KAMERA: Eric Cayla
SCÉNÁŘ: -
PŘÍSTUPNO: 15+
HUDBA: -
STOPÁŽ: 110 min.
TITULKY/DABING: český dabing / české titulky
ŽÁNR: komediální horor
HRAJÍ: Isabelle Cyrová, Robert Brouillette, Yves Pelletier, France Castel, Gildor Roy
HODNOCENÍ: 3 z 10

"Starobylý příběh s čerstvou krví na rtech! Bláznivá komedie plná smíchu i děsu …"

Pokud se jedná o upírský film, jsem na něj zvědavá, ať už se jedná o jakýkoliv druh.
Od Karminy jsme zprvu očekávala hororové zpracování, už od samého počátku ale musí být každému diváku jasné, že s hororem to bude mít společného asi tolik, co Mr. Bean.
Příběh je v podstatě nijaký, ačkoliv některé prvky v něm jsou neotřelé a dalo by se říci originální i na dnešní dobu. Zpracování není špatné, ačkoliv dle mého názoru film postrádá i sebemenší podnět pro širší zaujetí. Snad by to vylepšila kratší stopáž, ale pokud divák hledá něco jednoduchého, za předpokladu, že nemá po ruce nic lepšího ke shlédnutí, není zcela marné sáhnout právě po Karmině.


POZOR! Obsahuje spoilery.

Na počátku filmu se ocitneme ve středu Transylvánie, kde se upírský baron strachuje o budoucnost svého panství a pozemků kvůli rozmáhajícím se američanům. Hodlá proto provdat svou krásnou dceru Karminu za panovačného a velmi bohatého Vlada, o kterém však upírská dcera nechce ani slyšet. Proto nakonec ze hradu svého otce při zásnubní hostině prchne.
Její kroky nevedou nikam jinam než do Ameriky. Tedy přesněji do Kanady, kde se nachází již po několik století její tetička Esmeralda, kterou z rodilého hradu a Transylvánie vyhodili. K překvapení Karminy ovšem tetička vůbec nevypadá jako upír. Posmrtná bledost, nulový akcent, drápy i zuby jsou pryč. Dokonce se po bytě tetičky nacházejí její fotografie, načež dostane k pití ostře zapáchající tekutinu z obřího džbánu, po které i ona sama pochytí zdravou barvu a naopak ztratí své upírské přednosti. V ten okamžik jí Esmeralda poprvé vyvede na sluneční svit a odhalí jí tajemství Trojlisté lilie, díky jejímuž extraktu se upíři mohou částečně přeměnit na člověka a užívat si tak typické lidské radosti i bolesti. Karmina je zcela okouzlena.
Záhy vyráží s Esmeraldou na procházku městem, přičemž jí tetička vypráví o svých zážitcích s muži a Karmina jako typická turistka obhlíží všechny zvláštnosti, které předtím nikdy neviděla. Jednou z obdivovaných věcí je také zrcadlo ,ve kterém poprvé za svůj život vidí svůj odraz, vzápětí se však dostává mezi trojici nacistických mužů, kteří jí důrazně dají najevo, že je v Kanadě nevítaná. Upírské pudy Karmíny ovšem velí bránit se, proto se jednomu z nich zahryzne do obličeje a následně prchá do kostela, kde jí do naprosté extáze uvede hra varhaníka. Po zážitcích z venčí se obě ženy uchýlý do seznamovací agentury, kde její tetička pracuje jako velice úspěšná dohazovačka.
Zatímco Esmeralda úspěšně vytváří nový zamilovaný pár, Karmina skrze video poznává Davida, za nímž se ještě téhož večera, po malé vsuvce o dvou hudebnících v restauraci pana Wonga, vydává.
David, překvapený z tak pozdní návštěvy a oblečené jen v noční košili, nezahálí a po další vsuvce o Philovi a jeho společníkovi, na které se podle všeho usměje štěstí, končí s karminou přímo v posteli, kde si však užívá jen velice krátkou chvíli. To už ale do Kanady přijíždí i Vlad, aby našel svou snoubenku.
Jeho první kroky tak vedou k vytvoření si svého služebníka, který ho k hrůze své milující ženy ubytuje u nich doma. Mezu karminou a Esmeraldou přiutom vzniká první spor kvůli mrtvému Davidovi. Nekompromisní tetička dá Karmině jasné pokyny, kterých se musí držet, aby s ní mohla i nadále zůstat. Poté jí vysílá na nákupy, aby zapadla lépe do svého okolí. Po cestě znovu naráží na kouzelnou hudbu a vzápětí se seznamuje s Filipem, který je shodou okolností nejen tím, kdo jí už po druhé přivedl svou muzikou do extáze, ale rovněž je druhým hudebníkem z předešlých částí filmu.
Pro vzájemné sympatie zamíří společně na oběd do italské restaurace, odkud ale karmina po chvíli zběsile uteče. Filipovi po ní zůstává pouze vizitka seznamovací agentury Esmeraldy, kam se další den vydává. Celou dobu při natáčení jeho kazety mluví o Karmině, kterou touží znovu potkat, svou spřízněnou duši v něm však nachází Esmeralda. Proto si pozve Filipa k sobě a okatě s ním flirtuje.
Po čas Karminina pátrání po chlapci s varhany, se Vlad zapojuje do běžného dění rodiny. Příliš hodným rodičům pomáhá pomocí tvrdých metod ukočírovat dospělého syna a kromě jiného okouší i folklorní tanec s kovboji. Sklamaná Karmina se navrací do domu tetičky, kde jí však nachází v ožehavé situaci právě se svým vyvoleným. Pro její lidské srdce je to příliš, Filip ovšem ví, jak jí k sobě zase navrátit. Za kostelními varhany jí donutí znovu přijít a promluvit si, nakonec ale oba končí v zamilovaném objetí, které přeruší nastavený budík hodinek. Karmině tak nezbývá nic jiného, než se dát znovu na útěk. Pro Filipovo štěstí, či spíše smůlu, se Karmina kvůli nadcházejícímu dnu nedostane dostatečně daleko od něj, mladík tak jen velmi těsně vyvázne bez prokousnuté tepny.
V okamžiku, kdy se hostitelka upírského snoubence začíná ocitat na pokraji šílenství, se Vlad pomocí televize dozví o seznamce Esmeraldy, díky čemuž najde i Karminino bydlení. Není ovšem jediný, kdo upírskou dívku hledá, v bytě se proto setkává s Filipem a záhy i s baronem a jeho ženou, kteří ho následovali do Kanady. Do bytu přichází i nic netušící kamarád Phil, který se stane obětí rozlícených upírů. Filip je dalším na jejich jídelníčku, nemíní se hladovým upírům ale vydat tak snadno. Na pomoc mu přispechá k překvapení všech Karmina, poprvé se ve své upírské podobě objeví i tetička Esmeralda, jejíž nenávist vůči baronovi stále přetrvává. Díky tomu mezi nimi dojde k bezkontaktnímu boji, i přes vítěztví tetičky je ale nakonec Filip přeci jen zabit Karmininou matkou.
Na konci filmu všichni upíři přeměnění na lidi vysedávají šťastni na svatbě Karminy a jejího milovaného Filipa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama