Květen 2010

K-On!

7. května 2010 v 18:50 | Ero Michi
foxi-hole.blog.cz
Atributy:
Originální název: ッ「ィ!
Předloha: Kakifly
Režie: Naoko Yamada
Rok vydání:  2003
Typ: TV seirál
Počet epizod: 13

Popis:
Pro každého studenta je přestup z nižší na vyšší střední dalším velkým krokem do budoucna.
Mio Akiyama a Ritsu Tainaka, nejlepší kamarádky už od dětství, nastupují na stejnou školu, ovšem každá s trochu jinými představami. Obě touží někam patřit, avšak zatímco vidina Mio je jasná, Ritsu neustále váhá. Nakonec se ale díky výmluvnosti, společnému snu a mile se usmívající spolužačce Tsumugi Kotobuki ocitnou společně v upadajícím školním klubu. Pro jeho záchranu je zapotřebí ještě jedna osoba, úkol dívek je tedy jasný.
Co ale se zájemcem, který nemá o hudbě ani potuchy, jako jejich vrstevnice, Hirasawa Yui? A je vůbec "4" to správné číslo pro kapelu?

Příběh plný hudby, vtipu a poznání Vám přinese sledování skupinky povahově rozdílných dívek, které pojí stejný sen, úcta a jak už to u něžného pohlaví bývá, i spletitá přátelství.

Můj názor:
O tomto anime jsem slyšela hned z několika zdrojů, nakonec jsem se tedy dala i přesvědčit a pustila se do něj.
Výsledkem mi byla lehká komedie, ve které nechyběly letmé zápletky s téměř okamžitým řešením. Anime tak působí zcela odpočinkově, příběh není zatěžován složitými situacemi, ale není ani fádní či nudný. Taktéž se v něm neopakují situace, jež by byly viděny už nespočetněkrát v jiných anime, jde tedy o zcela svěží a doporučení hodný kousek o 12 dílech s jedním bonusovým.

Hodnocení:
Grafika: 7/10
Animace: 8/10
Příběh: 9/10
Zvuk: 9/10

Celkově: 65%

foxi-hole.blog.cz
Nejoblíbenější postava:
Azusa Nakano (Azu-Nyan)
Dle mého názoru nejroztomilejší, ale i povahově nejpříjemnější dívka z pětice.
Azusa je podobně nesmělá jako Mio, hlavně je ale podle mínění dívek stejně tak i roztomilá. Často bývá zmatená z čajových dýchánků a nic nedělání ostatních dívek, které jí - podobně jako Mio z počátku- přivádí k šílenství. Sama má totiž pocit, že bez neustálého a tvrdého tréninku nemůže být kapela dobrá, proto zcela nechápe, jak je možné, že při živých vystoupeních zní klubová kapela tak sehraně a dobře.