Alvin a chipmunkové 2.

26. února 2010 v 23:36 | Ero Michi |  FILMY
ANGL. NÁZEV: Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
REŽIE: Betty Thomas
KAMERA: Anthony B. Richmond
SCÉNÁŘ: Jon Vitti, Jonathan Aibel, Glenn Berger
PŘÍSTUPNO: pro všechny
HUDBA: -
STOPÁŽ: 88 min.
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: rodinná komedie
HRAJÍ: David Cross, Jason Lee, Zachary Levi,
HLASY: Justin Long, Anna Faris, Christina Applegate
HODNOCENÍ: 2 z 10

"Jsou zpět a nejsou sami."

Nikdy jsem neměla možnost vidět komixovou formu Chipmunků, ale snad jsem za to i ráda. Mohu tak alespoň doufat, že v ní mají zpívající veverky větší uplatnění a hlavně smysl než v tomto filmu.
Ke shlédnutí tohoto snímku jsem se přesvědčovala skutečně dlouho (nedoporučuji pouštět si nejprve parodie, kde z počítačových vever dělají požírače lidského masa), nakonec jsem se na něj podívala čirou náhodou, když jsem šla vyjímečně brzy spát a pustila si dvd. Film byl hned první nabídkou, původně jsem ho chtěla přetočit a kouknout se jen na úseky, zda to za to vůbec stojí, ale nakonec zvítězil neskrývaný zájem sestry a zkoukly jsme to celé.
Už z počátku jsem nečekala nic úchvatného po shlédnutí asi poloviny prvního dílu, můj dojem byl po konci filmu ještě méně nadšený.
Netvrdím, že je to špatný film, to není a pro děti ve věku mé sestry je rozhodně účelný (doporučuji pustit ho i těm nejmenším), pro osobu jako jsem já je to však podprůměrná rodinná komedie, ve které nenacházím žádné nové zábavné prvky. Všechny vtipné, i romantické a ostatní scénky jsem už zaznamenala v jiných a podstatně lepších snímcích, nic nového kromě pěkné grafiky a roztomilosti chipmunků a chipetek jsem si tedy neodnesla.
O čem ale film vlastně byl ...

TRAILER


POZOR! Obsahuje spoilery.

Během prvního dílu se z malých mluvících veverek stali mezinárodní celebrity, pochopitelně tedy film začíná jejich ekcelentním vystoupením, kde se po dvou minutách podaří rozdivočelému Alvinovi zranit jejich mecenáše Dave Sevillema natolik, aby vzápětí skončil celý osádrovaný, zavázaný a neschopný v nemocnici.
Protože musí Dave odpočívat, rozhodne se své tři přátele předat do rukou tetičky Jackie, postarší milé dámy, která se tam ovšem zdrží sotva pár minut. Galantně jí totiž na eskalátorech přivedl na nemocniční lůžko pro změnu její asi třicetiletý zmatený a nešikovný vnuk Toby, který nebohou tetičku nechal sjet pozadu na vozíčkovém křesle celé patro. Starost o chipmunky tedy zůstává výhradně na něm, což veselým veverkám pranic nevadí, mohou si tak alespoň dělat to, co chtějí, jelikož Tobyho jedinou zájmovou činností je wii. Není se tak čemu divit, že hned při první noci stačí malého Theodora vyděsit k smrti, který od té doby trpí panickým strachem z orlů.
Další den je pro chipmunky novinkou, Dave je totiž přihlásil do školy, kde se musí vzápětí potýkat s typickými starostmi amerických studentů. Nevyhnou se tak ani obdivu dívek, šikaně ze strany chlapců a posměchu, přičemž se zjeví i starý známý Ian Hawk, jehož život po setkání s veverkami nestojí za nic. Ve stejnou chvíli se na scénu dostavý i tři malé chipetky, které touží po zpěvu a randění s chipmunky. Jdou tedy přímo za Ianem, který z malých chlupáčů udělal hvězdy, ten v nich vidí svou novou příležitost a přínos peněz, okamžitě tedy neváhá a angažuje se jako jejich manažer.
Mezitím se veverčí bratří po incidentu se spolužáky dostávají k ředitelce, která je mimochodem skalní fanoušek Chipmunků, a ta je angažuje do pěvecké soutěže pro záchranu jejich hudební katedry. Mezi bratry však vznikají spory, Alvin se stává členem fotbalového týmu, hádá se se Simonem a Theodor tím trpý. Do školy ke všemu nastupují i chipetky naočkované Ianem, což vztahům nijak neprospívá. Ian ke všemu s další svou chytrou lstí zařídí, aby se chipetky staly konkurentky chipmunků, ředitelka je tak nucena vyhlásit soutěž, kde si studenti školy zvolí, kterou ze dvou trojic chtějí za zástupce na školní soutěži. Nakonec vítězí s přehledem veverčí slečny, protože se Alvin po fotbalovém zápase nedostaví v čas a Simon s Theodorem odmítají ve dvou vystupovat.
Alvin si začne uvědomovat svou chybu a špatné chování, Ian mezitím propaguje chipetky, o které začíná být zájem. Když ovšem odmítnou vystupovat jako předskokanky Britney Spears, protože je to ve stejný den jako školní soutěž, uvězní je plešatý manažer do klece a odváží je násilím. Bezradné veveřičky volají na pomoc chlupatým chipmunkům, Alvin v okamžiku vyráží na pomoc a jak už to tak bývá, podaří se mu chipetky zachránit i potrestat zlého padoucha bolestivým nájezdem motorky mezi nohy. Společně pak dorážejí na soutěž a s přehledem vyhrávají potom, co vystoupí v šesti. Na konzertě se objevuje i Dave o berlích, který se dozvídá o dalších třech nájemnicích a zoufalý Ian se navlečený v ženských šatech a s ponožkami na rukách vydává za chipetky.
Tím v podstatě celý film končí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama