Únor 2010

7 smrtelných hříchů

27. února 2010 v 20:38 | Ero Michi |  GALERKA
Závist
,,Je jako kluzký had, který se protáhne kdekoliv."

Touha
,,Když Tě chtíč pohltí a zevnitř spaluje jako nekonečný žár."

Kdysi dávno ...

27. února 2010 v 0:00 | Ero Michi |  LIŠTIČKY
Jsem byla jako ona.

Alvin a chipmunkové 2.

26. února 2010 v 23:36 | Ero Michi |  FILMY
ANGL. NÁZEV: Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
REŽIE: Betty Thomas
KAMERA: Anthony B. Richmond
SCÉNÁŘ: Jon Vitti, Jonathan Aibel, Glenn Berger
PŘÍSTUPNO: pro všechny
HUDBA: -
STOPÁŽ: 88 min.
TITULKY/DABING: české titulky
ŽÁNR: rodinná komedie
HRAJÍ: David Cross, Jason Lee, Zachary Levi,
HLASY: Justin Long, Anna Faris, Christina Applegate
HODNOCENÍ: 2 z 10

"Jsou zpět a nejsou sami."

Nikdy jsem neměla možnost vidět komixovou formu Chipmunků, ale snad jsem za to i ráda. Mohu tak alespoň doufat, že v ní mají zpívající veverky větší uplatnění a hlavně smysl než v tomto filmu.
Ke shlédnutí tohoto snímku jsem se přesvědčovala skutečně dlouho (nedoporučuji pouštět si nejprve parodie, kde z počítačových vever dělají požírače lidského masa), nakonec jsem se na něj podívala čirou náhodou, když jsem šla vyjímečně brzy spát a pustila si dvd. Film byl hned první nabídkou, původně jsem ho chtěla přetočit a kouknout se jen na úseky, zda to za to vůbec stojí, ale nakonec zvítězil neskrývaný zájem sestry a zkoukly jsme to celé.
Už z počátku jsem nečekala nic úchvatného po shlédnutí asi poloviny prvního dílu, můj dojem byl po konci filmu ještě méně nadšený.
Netvrdím, že je to špatný film, to není a pro děti ve věku mé sestry je rozhodně účelný (doporučuji pustit ho i těm nejmenším), pro osobu jako jsem já je to však podprůměrná rodinná komedie, ve které nenacházím žádné nové zábavné prvky. Všechny vtipné, i romantické a ostatní scénky jsem už zaznamenala v jiných a podstatně lepších snímcích, nic nového kromě pěkné grafiky a roztomilosti chipmunků a chipetek jsem si tedy neodnesla.
O čem ale film vlastně byl ...


Chodící bacil

16. února 2010 v 18:47 | Ero Michi |  DENÍČEK
Pomalu, ale jistě, si tak začínám připadat.

Není to tak dlouho, co se můj močový měchýř údajně scvrkl do velikosti hrášku a já proto musela každých pět minut na toaletu.
Ano, z toho jsem úspěšně venku, ale d té doby až doteď jsem stihla projít dalšími fázemi a haldou prášků.
Z akutní močové potřeby se stala akutní střevní potřeba, k tomu mi znovu počal otékat kotník, načež jsem se dozvěděla, že celé dva roky jsem až doposud měla nosit ortézu a jakmile jsem počala jásat, že všechny prášky jsou pryč a nemoce zahnány, přihlásila se angína. Kdyby ale jen obyčejná ... Dneska jsem už byla nahnána do nemocnice na krevní testy, protože jsem podezřelá z přechovy malých bacilků jménem streptokok O_o Ačkoliv prý by to mohlo být i horší, takže jsem zatímco tam všichni chodili do oné místnůstky pouze s jednou či dvěmi ampulkami, já se tam táhla hned s pěti o_O
Ani odběr samotný nebyl moc slavný. Nejenom, že mi odebraly ampulky až po okraj plné T_T , ale ke všemu mi tam s jehlou jedenkrát ta paní sestra tak cukla, že mě ještě teď bolí celá ruka O_o Ale byla aspoň milá, když už ta jehla ne ^-^
Nicméně teď musím do pátku počkat na výsledky v teple domova a netrpělivě vyčkávat, koho to ve svém těle všlastně hostím O_o
Ale já se pomstím! Vidlička a sůl je nemine!

Ero Michi


To by jste neveřili, jak černá může krev působit ... Nebo to nebyl jen oční klam? O_o

KNIHOVNA

14. února 2010 v 0:12 | Ero Michi |  KNIHOVNA


FILMOTÉKA x LITERATURA

KULTURA

ANIME x MANGA